Du er her: Jærmuseet  >  Vitenfabrikken  >  Presseklipp  >  Vitenfabrikken åpner vannutstilling i samarbeid med IVAR

Vitenfabrikken åpner vannutstilling i samarbeid med IVAR

Oj, så mye vann jeg bruker!
- Bruker jeg virkelig 180 liter vann hver dag? Jeg trodde kanskje 20.

I likhet med de fleste andre lar 6. klassingen Harald Strand Sedberg fra Fjelltun skole på Jørpeland seg forundre av fakta om hvor mye vann vi bruker.

.

Les artikkelen og se video fra utstillingen i Stavanger Aftenblad her

Aktuelt
Aktivitetsdag 12. september

Vitenfabrikken og Sandnes husflidlag markerer at byen er 150 år ved å blåse nytt liv i gamle minner. Lag din egen murstein, eller hekle med nåler du har spikket selv. Komponist Eddi Andresen har konsert med instumenter av keramikk.

Nytt forskningstorg på Vitenfabrikken

I forbindelse med Forskningsdagene, vil det bli satt opp et torg med eksperimenter for hele familien 25. september.

Fullt hus på Mars-foredrag

Mer enn 100 romfartentusiaster tok turen til Vitenfabrikken onsdag kveld, for å høre Dr. Tara A. Estlin fra NASA snakke om utforskingen av Mars. Forskeren er sjåfør for Mars-robotene Spirit og Opportunity, og svarte grundig på spørsmål fra salen.

Presseklipp