Årets museum
torsdag 17 mai 2012 TekststørrelseAA
E-postSkriv ut

God design er ingen kunst!

large_kjetil_fallanKjetil Fallan underviser i designhistorie på Universitetet i Oslo og er forfatter av flere bøker om emnet. Doktorgraden tok han på kaffikoppene fra Figgjo. For kaffikopper er også mote. Fallan studerte hvordan design blir til i sin samtid.

Porselensfabrikken Figgjo og boligtidsskriftet Bo Nytt startet begge i 1941 og de fulgte hverandre i diskusjonen om hva som er god design og hva folk fleste liker å kjøpe. Dette er tema når Kjetil Fallan kommer til Vitenfabrikken for å holde foredrag i tilknytning til Vitenfabrikkens siste utstilling "Turi-design".

Foredraget starter klokken 18:00. Det er vanlig inngangspris til Vitenfabrikken, og enkel servering er inkludert i prisen. Velkommen!

 



Del artikkel | Sist oppdatert 15. september 2011
 
Gi oss dine synspunker slik at vi kan gjøre sidene bedre. Takk.