Torbjørn Økland tok i 1991 initiativet til å starte gruppa Vamp sammen med Øyvind Staveland og Jan Ingvar Toft.
Økland var gitarist i Vamp i 23 år før han ga seg i 2014 og etablerte seg som en meget dyktig og ettertraktet musiker for andre artister.
I 2023 ga han ut sitt første soloalbum hvor han er både vokalist, låtskriver og musiker. Albumet “Alt det me va” fikk gode kritikker og førte Økland ut på veien med eget band.
10. april kommer Torbjørn Økland til Tungenes fyr sammen med sin tidligere Vamp-kollega Jan Toft, og med Halvor Lillesund på piano og trekkspill.
Jan Toft er en helt særegen vokalist og artist med en helt sjelden formidlingsevne. Toft og Økland er en sterk kombo som både rører, imponerer og morer publikum.
Billetter finner du her.
Dørene åpner kl. 19.30. Servering.
Fyret ligger i Randaberg, kun 15 minutters kjøretur fra Stavanger.